08.10.2020, DD Krupka

Dětský domov Krupka Libušín vytvořil aukci obrazů svých svěřenců na podporu útulku pro opuštěná zvířata v Žimu.

Výtvarná díla dětí byla zpočátku vystavená jen v internetové galerii na stránkách domova. Od pondělí 14. září se s nimi mohou zájemci setkat i fyzicky v Obchodním centru Olympia. Zatím se prostřednictvím aukce podařilo žimskému útulku předat 60 kilogramů krmiva. „Ta organizace nevyšla úplně tak, jak bychom si představovali,“ řekl nám k akci v Olympii vychovatel Radek Bartoň. Původní představa, jak vysvětlil, byla taková, že si zájemce vybere obrázek, do recepce v centru donese krmivo pro psy nebo kočky a na základě toho si odnese domů obrázek. „Tento postup ale nefunguje. Proto je třeba, aby nás zájemci o obrázek informovali telefonicky. My jim sdělíme, zda je obrázek ještě volný a domluvíme předání krmiva.“ Obrázky, které už byly dárcům krmiva rozdané, nahrazují postupně obrázky nové. A to jak v elektronické aukci, tak i na výstavě v OC Olympia. Kontakt na pracovníky domova je uvedený přímo u vystavených obrázků a na webových i facebookových stránkách.

Další články

Výstava obrazů dětí z DD Krupka

Akce

Děti z Dětského domova v Krupce - Libušíně se rozhodly pomoct útulku v Žimu. Malují obrázky a nabízejí je v aukci jako protihodnotu krmiva pro psy nebo kočky. Útulku už předaly 60 kilogramů granulí, konzerv, etc… Dobré počiny dětí bychom měli minimálně reflektovat. Podpořit je, co je v našich silách. Poskytnout dětem jistotu, že dělají správnou věc. Netvářit se jako slepí, protože tím šanci …

Víkendové putování a sportování

Akce

Naše tety jsou akční a sportovně nadané, což platí i o tetě Báře, která vyrazila s dětmi směr Dlouhá Louka a na Matyldu, kde se děti opět zdokonalovaly v jízdě na inlinech.

Víkendové putování

Akce

Další dámská jízda pod taktovkou tety Romany. Tentokrát se děvčata vydala směr Třebenice - Košťálov.