23.08.2017, DD Krupka

Železná Ruda

Od 13. do 19.8.2017 jsme strávili týden na rekreaci v Železné Rudě v hotelu Engadin. Počasí nám přálo, tak jsme si Šumavu pěkně užili se vším všudy. Chodili jsme do lesa na houby a učili se je poznávat. Nejlepší sběratelé dokázali najít i 14 hub za dopoledne, a to nás bylo 20. Na horských kolech jsme podnikli vyjížďku na nedaleké Čertovo jezero, další den jsme vyjeli lanovkou na Špičák a dále pokračovali na kolech k Černému jezeru. Také jsme si prohlédli společné česko - německé nádraží Alžbětín a muzeum, které je jeho součástí. Koncem pobytu jsme se vydali na kolech na celodenní výlet do Prášil, a i přes náročný terén jsme byli nadšeni krásnou přírodou a upravenými cyklostezkami. Hezké počasí jsme využili také ke koupání v nedalekém přírodním rybníčku. Pobyt se nám celkově vydařil, všichni přijeli spokojení a plní zážitků. Děti doprovázely tety z DD Hamry.

Fotogalerie


Další články

Florbalový turnaj dětí z dětských domovů

Akce

V sobotu 18.5.2024 se uskutečnil již. 14. ročník celostátního florbalového turnaje dětí z dětských domovů v Ústí nad Labem. Po loňském bronzu si náš dětský domov odváží medaile nejcenější. Do finále jsme dokráčeli bez jediné porážky a finálový zápas proti Lipové jsme dokázali vyhrát po velkém obratu z 0:2 a 2:4 na konečných 6:5. Velká gratulace za super výkon a vzorné chování.Mezi vyhlášenými byl …

Výlet na Bořeň

Akce

V sobotu 13.4. 2024 jsme za krásného slunného počasí vyrazili na nedalekou Bořeň u Bíliny. Ve výšce 539 metrů jsme si užívali sluneční paprsky.

Velikonoční prázdniny v JUMP aréně

Akce

Na Velký pátek zavítaly děti z DD v Krupce do JUMP arény v Ústí nad Labem.