02.11.2023, DD Krupka

Patron dětského domova v Krupce

Vážení přátelé a podporovatelé našeho dětského domova v Krupce, rádi bychom Vám představili našeho nového patrona, kterým není nikdo jiný než naše bývalá svěřenkyně/klientka TEREZA BOLFÍKOVÁ.

Na úvod nám dovolte, abychom si nejprve vysvětlili kdo je patron.

Patron (latinsky patronus) byl v antickém Římě pán ve vztahu ke svým klientům nebo propuštěncům. Označuje také vztah bývalých římských úředníků a vojevůdců k dobytým a spravovaným provinciím. Patron vystupuje v jejich zájmu v politice nebo jinak hájí jejich zájmy.

V obecné řeči se patronem rozumí též osoba či skupina osob, která určitým způsobem chrání či podporuje jiného člověka nebo skupinu osob – drží nad nimi patronát.

Výše uvedené Tereza bezpochyby již několik let splňuje. I po svém odchodu z dětského domova se pravidelně zúčastňuje mnoha sportovních akcí. Každým rokem obohacuje naše vánoční besídky svým pěveckým vystoupením a je v neustálém kontaktu s mnoha vychovateli.

Na tomto místě budeme postupně přinášet novinky nejen o Tereze, ale především o naší spolupráci. Tímto Tereze moc děkujeme a moc se těšíme na listopadové setkání v našem DD v pořadu "Křeslo pro hosta", kde Tereza povypráví našim dětem jaká úskalí a překážky jí čekaly po odchodu z dětského domova.


Další články

Návštěva hráčů BK Armex Děčín

Akce

Dne 13.12. 2023 k nám do DD v Krupce zavítala vzácná a dlouho očekávaná návštěva z BK ARMEX Děčín . Moc děkujeme za skvělou atmosféru a vánoční nadílku. Všem hráčům přejeme krásné VÁNOCE

Návštěva hráčů FK Teplice

Akce

Dne 12.12.2023  jsme měli v našem DD vzácnou návštěvu z FK Teplice . Moc děkujeme za milé popovidaní a za dárečky a přejeme všem hráčům krásné VÁNOCE