02.11.2023, DD Krupka

Patron dětského domova v Krupce

Vážení přátelé a podporovatelé našeho dětského domova v Krupce, rádi bychom Vám představili našeho nového patrona, kterým není nikdo jiný než naše bývalá svěřenkyně/klientka TEREZA BOLFÍKOVÁ.

Na úvod nám dovolte, abychom si nejprve vysvětlili kdo je patron.

Patron (latinsky patronus) byl v antickém Římě pán ve vztahu ke svým klientům nebo propuštěncům. Označuje také vztah bývalých římských úředníků a vojevůdců k dobytým a spravovaným provinciím. Patron vystupuje v jejich zájmu v politice nebo jinak hájí jejich zájmy.

V obecné řeči se patronem rozumí též osoba či skupina osob, která určitým způsobem chrání či podporuje jiného člověka nebo skupinu osob – drží nad nimi patronát.

Výše uvedené Tereza bezpochyby již několik let splňuje. I po svém odchodu z dětského domova se pravidelně zúčastňuje mnoha sportovních akcí. Každým rokem obohacuje naše vánoční besídky svým pěveckým vystoupením a je v neustálém kontaktu s mnoha vychovateli.

Na tomto místě budeme postupně přinášet novinky nejen o Tereze, ale především o naší spolupráci. Tímto Tereze moc děkujeme a moc se těšíme na listopadové setkání v našem DD v pořadu "Křeslo pro hosta", kde Tereza povypráví našim dětem jaká úskalí a překážky jí čekaly po odchodu z dětského domova.


Další články

Florbalový turnaj dětí z dětských domovů

Akce

V sobotu 18.5.2024 se uskutečnil již. 14. ročník celostátního florbalového turnaje dětí z dětských domovů v Ústí nad Labem. Po loňském bronzu si náš dětský domov odváží medaile nejcenější. Do finále jsme dokráčeli bez jediné porážky a finálový zápas proti Lipové jsme dokázali vyhrát po velkém obratu z 0:2 a 2:4 na konečných 6:5. Velká gratulace za super výkon a vzorné chování.Mezi vyhlášenými byl …

Výlet na Bořeň

Akce

V sobotu 13.4. 2024 jsme za krásného slunného počasí vyrazili na nedalekou Bořeň u Bíliny. Ve výšce 539 metrů jsme si užívali sluneční paprsky.

Velikonoční prázdniny v JUMP aréně

Akce

Na Velký pátek zavítaly děti z DD v Krupce do JUMP arény v Ústí nad Labem.